Metodika ConstructivEmpath

Metoda CE

ConstructivEmpath

Žijeme ve velmi materialistickém pojetí doby. Platí jen to, co můžeme vidět, spočítat, osahat a jinak poměřit. Hmotu dokážeme chápat, představit si ji, a proto na ní lpíme. Znázorňuje cosi hmatatelného, uchopitelného. Vychází z podstaty ratia, je pochopitelné, logické. Všechno ostatní, co si neosaháme, je spekulativní a omezující. Materiálno je výsledkem práce levé mozkové hemisféry.

Pravá část mozku ovlivňuje naše duchovno. Jestliže zapojíme tuto hemisféru, zjistíme, že jsme najednou bez omezení. Můžeme formovat vlastní myšlenky, zvládáme velké životní výzvy a hloubkovou sondou do svého nitra začneme být sobě i lékaři. Vždyť, kdo jiný ví lépe než my, co nám schází. Kdo jiný, než my sami jsme pro sebe nejdůležitějšími. I hybnou silou člověka, který se obětoval pro druhé, bylo uspokojení své vlastní vnitřní potřeby.

Jako malé dítě jsem se ptala svých rodičů, zda vidí barvy stejně jako já. Zda cítí vůni květin jako já. Už tehdy jsem sama sebe, ale i ostatní vnímala jako jedinečné bytosti, které svými smysly můžou prožívat věci jinak než já. Neuměli mi odpovědět, nechápali podstatu mé otázky a já jim jí v dětském věku nedokázala vysvětlit. Dnes je vědecky dokázáno, že naše vnímání pochází z více jak 90% z našeho přesvědčení, z našeho charakteru a víry, z přijatých a hluboce zakořeněných předsudků vycházejících většinou z rodiny. I z rodin známe typické "...v naší rodině se dědí rakovina, tak i ty jí nejspíš onemocníš". Jde o rodinnou anamnézu, ze které čerpají i lékaři. Nehledají příčinu, léčí následek.

Jsme jedinečné bytosti a každý sám za sebe už svoji cestu na tento svět vyhrál. Teď je opět jen na našem rozhodnutí, zda tady chceme pobývat zdraví, šťastní, milovaní. Sama za sebe jsem se rozhodla propracovat se k dlouhověkosti. Až jednou nastane čas odchodu mého fyzického těla, chci být zdravá s jasnou představou dalšího osobnostního růstu mé duchovní bytosti. Proto musím dlouho žít. Zjistila jsem, že mám na sobě ještě hodně práce.

Trénink dětí

Většina z nás to zná. Narodí se nám dítě a vidíme v něm křehkou, něžnou bytůstku, obrovsky zranitelnou. Máme doma andílka, často si říkáme. Chodíme kolem něj opatrně, skoro po špičkách. Naše miminko zapláče a my okamžitě, ochotně přispěcháme pomoct tomu uzlíčku naší lásky a naděje. Co však nastane v člověku po čase, že najednou na ten svůj uzlíček začne zvyšovat hlas, nařizuje mu, někdy nejen křičí, ale i pozvedne ruku, a to vše bez náznaku jakékoli schopnosti naslouchání mu, či projevu pozornosti? Co se stane s rodičem, že už nevidí to své dítě jako andílka? To jsou otázky do sekce Trénink dospělých. Ale stejně tak se můžeme ptát, co se stane s dítětem a jak dítě reaguje na takovéto změny u svých rodičů? Jaký dopad to na dítě má? Emoční, psychický, sociální... To jsou témata, která je potřeba s dětským klientem probírat. V okamžiku, kdy dítěti ukážeme, že je pro nás v určitých ohledech rovnocenným partnerem, začnou se dít zázraky. Dítě získá důvěru, otevře se a začne komunikovat. Myslíte si, že dítě nemůže být rovnocenným partnerem, protože nemá dostatečné zkušenosti, vědomosti...? To je velký omyl!

Děti jsou stále ti samí Andílci a my jako rodiče máme povinnost je zahrnout láskou. Nemluvím zde o materiálním rozmazlování, či kupování si jich nejnovější elektronikou, PC her. To vše jim samozřejmě můžeme poskytovat. Jen bychom se tím neměli zbavovat zodpovědnosti za vývoj dítěte. Kdo z Vás, dospělých, si každý večer k dítěti sedne, a zajímá se o jeho radosti, lásky, starosti...? Kdo si udělá čas na to, aby zjistil, zda dítě emočně nestrádá? Který rodič se pravidelně stará o duševní rozvoj svého dítěte? A ví ten rodič, jak na to?

Trénink dospělých

Přišli jsme na tento svět jako čisté a ideály naplněné dětské duše. Byli jsme plni představ, radostí a rostli jsme bez obav z toho, co s námi bude. Měli jsme své plány, jedni, že z nich budou prezidenti, druzí si vysnili krásné prince na bílých koních, další, že budou těmi princeznami. Byli jsme dětmi. Dětmi beze strachu, jen plné hlavy krásných nebojácných představ.

Co se s námi stalo? A kdy se to stalo? Kdy jsme začali ztrácet víru sami v sebe? V jakém okamžiku jsme se začali bát? A čeho jsme se vlastně začali bát? A co to je "strach"? Proč se o něm v určitém věku začne mluvit víc než třeba o úspěchu? Kdo nebo co určuje velikost strachu a vyvolává v nás potřebu věnovat mu tolik energie? A kdo nebo co určuje velikost úspěchu, radosti, lásky? Jak moc toužíte žít v harmonii sami se sebou? Jak doopravdy chcete pracovat na rozšiřování své životní cesty? Kdy sobě dáte prostor ukázat si, co vše pozitivního můžete ještě dokázat?

To všechno jsou otázky na které si po absolvování výcviku odpovíte už sami.

Jen musíte doopravdy chtít!

Jak moc chcete?

Kdy začnete?

Tak jednejte!

Máte zájem o sezení?

Pokud Vás metoda ConstructivEmpath zaujala a hledáte průvodce na cestě osobního rozvoje, neváhejte mě kontaktovat.

Společně můžeme probrat vaše potřeby a cíle a začít společnou cestu k hlubšímu poznání vlastního nitra.
Buďte aktivním tvůrcem svého životního příběhu a pojďme na tuto transformační cestu společně.

Ceník služeb

Frekvence jednotlivých setkání je plně flexibilní a odvíjí se od toho, co se rozhodnete prozkoumat a řešit.